Yurttan Ayrılan Gençlerle İftar Yemeğinde Biraraya Gelindi

 

Ordu Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü “Nesiller İftar Buluşmasının” altıncısını gerçekleştirdi.

Devlet koruması ve bakımı altında yetişmiş, bir iş ve meslek sahibi olmuş kişileri bir araya getirmeyi amaçlayan “Nesiller İftarı” önceki 5 yıl Ordu ili ile sınırlı olarak yapılmıştı. Bu sene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü talimatıyla, iftar organizasyonu biraz geniş tutuldu. Ordu’lu katılımcıların yanında Samsun, Giresun, Trabzon, Rize illerinden de katılanlarla, yaklaşık 330 civarında kişi 29 Mayıs 2018 Salı akşamı birlikte iftar yaptılar.

İftar programı yine önceki yıllarda olduğu gibi, imam-hatip Zekeriya Balcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerimle başladı. Daha sonra Ordu ASP Spor Başkan yardımcısı Sayın Enver Top Nesiller Buluşmasının anlamıyla ilgili duygusal bir konuşma yaptı. ASP Spor Kulübü Başkanı Fahrettin Alkan’ın katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmadan sonra, İl Müdürü Sayın Ercan Okur İftar programının önemi ve Ordu’da yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdiği bir konuşma yaptı. İl Müdürünün katılanlara, diğer illerden gelenlere teşekkür etmesinden sonra, iftar programı için Ankara’dan gelen Bakım Hizmetleri daire başkanı Sayın Mustafa BİLİR bir konuşma yaparak, katılanlara Sayın Bakanın selamlarını iletti. Konuşmasında koruma ve bakım altında bulunan gençlere Bakanlık olarak verilen ehemmiyeti vurgulayan Daire Başkanı, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İftar yemeğinin ardından katılımcılar bol bol sohbet ederek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Gelen yoğun  sorular üzerine Daire Başkanı Sayın Mustafa Bilir, Fatih Başköy Spor salonunda katılanlara yeni kanuni düzenlemeler ve uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptı.  
Yemek programına İl Müdürümüz Mustafa TOSUN ve İl Müdür Yardımcısı Ersel CABA' da katılım sağladı.


Sonraki Sayfa: Gören Göz Cihazının Dağıtımı Yapıldı

Önceki Sayfa : Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Programı Düzenlendi.