Vali Sarıfakıoğulları, Huzurevi Ve Sevgi Evleri Sakinleriyle Birlikte Fidanları Toprakla Buluşturdu

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, eşi Hanımefendi Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte “Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü” bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikimi programına katıldı.

Keşap ilçesine bağlı Yolağazı köyünde yapımı tamamlanan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesine Vali Sarıfakıoğulları ve eşi Hanımefendinin Huzurevi ve Sevgi Evleri sakinleri ile birlikte diktiği fidanlar, toprakla buluştu.

Fidan dikimi törende konuşan Vali Sarıfakıoğulları, fidan dikiminin önemine işaret ederek, Türkiye’de kişi başına düşen yeşil sahanın 2,5 metrekare düştüğünü söyledi.

Dinimizce de fidan dikmenin sadaka olduğunun da ifade edildiğini kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün bizler gerek rehabilitasyon merkezimizde ki eksikliklerin giderilmesi anlamında, çevrenin düzenlenmesi anlamında bir eksikliğin giderilmesi adına buraya geldik. Bugün aile olarak bir aradayız, işte evlatlarımız gözlerimizden bile esirgediğimiz, en az kendi çocuklarımız kadar gözettiğimiz, işte huzurevimizin çok değerli sakinleri yine orman idaremizin çok değerli personelleri başta bölge müdür olmak üzere bir araya geldik” dedi.

Tesislerde hızla yapımların devam ettiğini vurgulayan Vali Sarıfakıoğulları, “Sosyal devlet olmanın gereği olarak devletimiz bu ve benzeri tesisleri hızla arttırmakta. Bir 20 yıl önceye gittiğinizde ne yazık ki hiç kimse büyüğüne bakmayı çok arzu etmedi. Şimdi görüyoruz ki herkes büyüğüne bakmak için, yaşlısına bakmak için adeta yarışıyor elhamdülillah. Bu konuda gerçekten çok büyük adımlar ve atılımlar yaptı devletimiz ve inşallah atmaya da devam ediyor. Merkezimiz de inşallah yakında hizmete girecek. Burada arzu ediyoruz ki nitelikli de bir hizmet sunalım diğer birimlerimizde olduğu gibi” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Sarıfakıoğulları ve eşi Hanımefendi, sevgi evlerinde kalan çocuklar ile huzurevinde kalan yaşlılarla birlikte fidanları toprakla buluşturup, dikilen fidanlara ilk can suyunu verdi.

Programda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa Tosun ve İl Müdür Yardımcılarımız da hazır bulundu.


Sonraki Sayfa: Özel Harikalar Diyarı Kreş ve Gündüz Bakımevi İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Sevgi Evleri Seramik ve Resim Sergisi Açılışı Yapıldı