Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Gelindi

 
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, eşi Hanımefendi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte,Giresun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün  Gaziler günü dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen öğle yemeğine katıldı.
 
Valiliğimiz himayesinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürlüğü tarafından 19 Eylül Çarşamba günü saat 13.00 de Ada Restoranda verilen yemekte, şehit yakınları ve gazilerin tek tek masalarına giderek selamlaşan Vali Sarıfakıoğulları, ailelerin hal ve hatırlarını sordu.
 
Şehit aileleri ve gazilerimize hitaben bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün kanlarını vatanı için, bayrağı için, ezanı için akıtan insanların hatıralarını yaşatmak için, gazilerimiz için bir araya geldik. Bu millet gazilerimizin varlığıyla çok daha büyük. Biz bütün terör unsurlarıyla içte ve dışta sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerin varlığı bizlere güç veriyor. Bizlerin çalışmalarına, çalışma azmine adeta bir tuğla daha ekliyor. Biz size karşı duyduğumuz minnet borcumuzun farkındayız. Ve hepinizin başımızın üzerinde yeri var. Hepinizin misafiri olduk, misafiri olmaya devam edeceğiz inşallah. Tekrar gününüzü tebrik ediyor, hepinizden Allah razı olsun. Başta şehit ailelerimiz olmak üzere bize haklarınızı helal edin. Çünkü sizin bu vatanın üzerinde yaşayan her insanda hakkınız var çünkü. Sizleri çok seviyoruz. Her durumda sizlerle beraber olmaktan onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Allah’a emanet olun” dedi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, yemeğin ardından şehit ve gazi çocukları ile yakından ilgilenerek, yemeğe katılan gazilerimiz ve şehit aileleri ile bir süre sohbet etti.


 

Sonraki Sayfa: Atatürk'ün Giresun'a Gelişinin 94. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

Önceki Sayfa : Türkiye Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Eğitici Eğitimi Düzenlendi