Engellilerden "Hayatı Seviyoruz" Gösterisi

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve eşleri Hanımefendi Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte 11 Mayıs Cuma günü Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programa katıldı.
 
Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce  10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında  “Hayatı Seviyoruz” temalı programa katılan Vali Sarıfakıoğulları ve eşleri Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, engelliler tarafından sergilenen gösterileri izledi.
 
Engellilerin sorunlarından ve engelliler haftasından söz ederek, herkesin bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Vali Sarıfakıoğulları, “Engellilerin sorunlarını önemseyip, gerekli ve çağdaş hizmet modellerinin geliştirilmesi ve engellinin tüketen değil üreten bağımsız insanlar haline getirilmesi gerekmektedir. Burada ki kardeşlerimizde sergiledikleri gösterilerle engelleri aştıklarını bize gösterecekler. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından engellilerin sergilediği tiyatro gösterileri ve mehter takımı izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.
 
Programa; Vali Sarıfakıoğulları ile eşleri Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun ile engellilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Sonraki Sayfa: Engellilerin Askerlik Sevinci

Önceki Sayfa : Aile Haftası Şenlikle Başladı